ابزار

ماکیتا

ماسابورو ماکیتا شرکت خصوصی فروش و تعمیرات ابزار برقی ماکیتا در سال ۱۹۱۵ استان آیچی ژاپن تحت نام ماکیتا دنکی سِی ساکوش تأسیس کرد. پس از اینکه چندین سال فناوری های مختلف را آزمایش و ارتقاء داد در سال ۱۹۳۵ اولین موتور ساخت خود را به اتحاد جماهیر شوروی صادر کرد. در دسامبر سال ۱۹۳۸ این شرکت به‌طور رسمی تحت نام شرکت برق کاری ماکیتا ثبت شد.

سال ۱۹۴۵ ماکیتا کارخانه خود را برای رهایی از بمباران، به شهر سومیوشی در استان آنجو برد. سال ۱۹۵۵ جوجیرو گوتورئیس این شرکت شد و دو سال بعد این شرکت اولین ابزار حرف برقی خود،  را تولید کرد. در همین سال با تولید اولین شیار زن سیار جایگاه خود را به عنوان متخصص ابزار برقی در بازار پیدا کرد. تا پایان سال ۱۹۶۲ ارّه گرد بر ماکیتا و نیز دریل ماکیتا نیز به ابزار تولید شده توسط این شرکت اضافه شدند. در سال ۱۹۶۹ این شرکت اولین ابزار شارژی خود، دریل D6500 و در سال 1978 اویلن دریل ماکتیا با باتری شارژی نیکل کادمیوم مدل D6010 را تولید کرد. به دنبال این موفقیت ماکیتا در سال ۱۹۷۰ دفتر خود را در ایالات متحده آمریکا بازگشایی کرد. در سال 1981 ماکیتا اولین محصولات بادی خود را تولید کرد. میخ زن بادی مدل AN5000 و کمپرسور باد مدل AC6001 از آن جمله اند. سال 1996 نوبت به تولید دریل ماکتیا و نیز پیچ گوشتی شارژی با باتری نیکل بود.

شرکت ماکیتا اولین ابزار براشلس خود را برای صنایع دفاعی و هوایی در سال ۲۰۰۴ تولید کرد. این ابزار برای کارکرد، قدرت و سرعت بیشتر طراحی شد. به همین دلیل ابزار ماکیتا انتخاب خوبی برای مونتاژهای دقیق بودند. در سال ۲۰۰۹ ماکیتا این فناوری کارامد را با ابزار ۱۸ ولتی در اختیار بقیه پیمانکاران گذاشت.

شرکت ماکیتا در سال ۲۰۰۲ خط تولید محصولات ارزان قیمت خود را برای فروش در بازارهای آسیایی خارج از ژاپن و  در چین راه اندازی کرد. محصولات Maktec نام برند ماکیتا را یدک می‌کشند و بنا به گفتهٔ این شرکت، Maktek  با کاهش هزینه‌های تولید، محصول نهایی را با قیمتی ارزان‌تر ولی بدون هیچ افت کارایی نسبت به محصولات ماکیتا ارائه می‌کند.

سال 2010 نبوبت به تولید دریل شارژی ماکیتا و نیز پیچ گوشتی شارژی مدل TD133 با موتور براشلس رسید.

هم اکنون شرکت ماکیتا ابزار باکیفیت و گوناگونی را تولید می کند که شما می توانید در این وب سایت این ابزار اصل برند ماکیتا را خریداری  و از کار با آنها لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *